У Житомирі відбулися збори з психологами військових частин та підрозділів ДШВ ЗС України

22 Травня 2021р. / 12:00

У Житомирі відбувся навчальний збір із психологами військових частин та підрозділів Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Захід проходив на базі Навчального центру ДШВ.

Основна мета збору – це підвищення професійної підготовки військових психологів, обмін знаннями та набутим досвідом практичних психологічних напрацювань під час роботи у військових колективах. Також учасники збору обговорювали можливість покращення психологічної складової у системі морально-психологічного забезпечення.

Керівник збору – начальник відділу психологічного забезпечення – заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення командування ДШВ ЗС України полковник Роман Скрипка зауважив, що моральна підготовка та достатня психологічна витривалість особового складу не менш важлива, ніж фізична.

– На військових психологів покладено надзвичайно відповідальну місію, адже саме вони безпосередньо займаються постійною підтримкою морально-психологічного стану особового складу, – підкреслив офіцер.

Учасники збору акцентували увагу на мотивуючі та демотивуючі фактори участі військовослужбовців у бойових діях, морально-психологічну підготовку до дій в екстремальних умовах тощо. Також психологи практично відпрацьовували Алгоритм проведення професійно-психологічного відбору кандидатів на військову службу за контрактом до Десантно-штурмових військ ЗС України. Детально обговорили Протоколи надання психологічної допомоги військовослужбовцям в бойових (екстремальних) умовах.

Окрім цього, на збір були запрошені фахівці науково-дослідного центру Військового інституту КНУ імені Т. Г. Шевченка, а саме Катерина Кравченко та Дмитро Насєдкін. Вони провели змістовне заняття щодо діагностики психологічних характеристик військовослужбовців підрозділів ДШВ за допомогою програмного забезпеченням PSY-D. Дана програма надає можливість оптимізувати роботу військових психологів та мінімізувати ризики помилки внаслідок людського фактору при обробці даних. А методики, які увійшли в програмне забезпечення – відображають усі сфери психічної діяльності людини. У зв’язку з цим, даний програмний продукт дає змогу провести як поглиблене дослідження військовослужбовців, так і більш стисле.

Також, у форматі круглого столу, за участі начальника управління психологічного забезпечення Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України були обговорені засади “Етичного кодексу психолога Збройних Сил України”.

Офіцер управління морально-психологічного забезпечення командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України відзначає, що подібні заходи безумовно сприяють професійному зросту фахівців досить складної галузі, так би мовити “інженерії людських душ”.

– Психологи мають можливість виступити перед своїми колегами, обмінятися практичними порадами та досвідом щодо психологічної роботи у підрозділах ДШВ, зокрема вдосконалення навичок як індивідуальної, так і групової роботи з військовослужбовцями, – відзначив офіцер.

Служба зв’язків з громадськістю командування Десантно-штурмових військ ЗС України